Hromadné smazání/zneplatnění produktů

Napříč celým CRM softwarem hromadné mazání spíše nepoužíváme. Místo toho máte k dispozici hromadné zneplatnění. Je to z toho důvodu, že smazání záznamu můžete udělat tehdy, pokud na něj není navázán žádný další záznam. Což v případě produktů znamená, pokud nejsou použity v obchodním případě, nabídce nebo objednávce. 

Produkty hromadně zneplatníte, když jim nastavíte "Platnost do". Produkty pak neuvidíte mezi aktuálními produkty, nebudou se vám nabízet pro přidání do obchodního případu, ale zároveň zůstanou v historicky vytvořených obchodních případech (aby cenová kalkulace i nadále dávala smysl). 

Hromadné zneplatnění uděláte pomocí tlačítka Hromadná změna. Pokud toto tlačítko v seznamovém pohledu nevidíte, nemáte oprávnění tuto funkci používat. Domluvte se se svým administrátorem na úpravě oprávnění nebo aby zneplatnění provedl za vás.

Ze všeho nejdříve přidejte do seznamového pohledu Produktů sloupec Platný do (pokud jej už nemáte přidaný :)). 

zneplatneni.png

 

Klikněte na tlačítko Hromadná změna. Ve sloupci Platný do táhněte myší přes všechny produkty, které chcete zneplatnit. V okně Hromadná změna záznamů nastavte historické datum, třeba včerejší, a potvrďte tlačítkem Uložit změny. Poté znovu klikněte na tlačítko Hromadná změna, tím ji vypnete.

zneplatneni02_800px.png

 

Všechny zneplatněné produktu budou podbarveny šedě.

zneplatneni03_800px.png

 

Když aktualizujete nebo znovu otevřete záložku s produktu, už tyto produkty neuvidíte. Znovu je vyvoláte kliknutím na tlačítko Zobrazit i neplatné (pokud by bylo třeba, můžete je obnovit nastavením správného data Platnost do).

zneplatneni04_800px.png

Používá technologie Zendesk