Založení Aktivity

Evidování aktivit vám pomůže vybudovat pevný a loajální vztah se svým zákazníkem. Kdykoliv se vám zákazník ozve, můžete se rychle podívat do CRM do jeho Historie a hned uvidíte, co všechno se s ním řešilo. Zároveň se nezapomenete zákazníkovi ozvat, když mu něco slíbíte. Protože u všech aktivit můžete nastavit připomenutí. :)

Založení aktivity

Novou aktivitu můžete založit hned několika způsoby:

  • přes tlačítko Nový záznam, které najdete vlevo dole pod hlavním menu
  • Kalendáře
  • z detailu záznamu Klienta, Kontaktní osoby, Obchodního případu atd.
  • ze seznamového pohledu Aktivit
  • automaticky přes integraci s telefonní ústřednou

Každý si určitě najde způsob, který mu bude nejvíce vyhovovat. Pro ukázku, jak s aktivitami pracovat, se níže dočtete o založení aktivity z detailu kontaktní osoby (tuhle variantu nejvíce používá MaMaZu :)

Založení aktivity z detailu Kontaktní osoby

V detailu kontaktní osoby klikněte na tlačítko Přidat záznam a vyberte aktivitu, kterou chcete založit, např. telefonát.

zalozeni02_800px.png

 

Vyplňte předmět, který je pro založení telefonátu potřebný. Telefonát pojmenujte tak, ať z názvu víte, o co jde. Je zbytečné psát do názvu "telefonát". Toto poznáte podle ikonky aktivity:)

Pokud zakládáte telefonát, který už proběhl, klikněte na zatržítko Chci založit již realizovaný telefonát. Automaticky se doplní aktuální datum a čas realizace, který můžete libovolně upravovat. 

zalozeni03.png

 

Pro zapsání dalších podrobností k aktivitě klikněte na tlačítko Přidat poznámku.

zalozeni04_orez.png

 

Vyplňte datum, čas a délku trvání telefonátu. Vyplněním naplánování uvidíte aktivitu v kalendáři. Můžete nastavit i Připomenutí začátku aktivity.

zalozeni05_orez.png

 

Kdo aktivitu zakládá, je zároveň jejím Vlastníkem. Vlastníka aktivity můžete změnit. Např. vytváříte aktivitu za kolegu. Stačí kliknout na jméno vlastníka a ze seznamu uživatelů vybrat nového.

zalozeni06_orez.png

 

Každou aktivitu můžete obarvit a díky tomu v Kalendáři vizuálně uvidíte, jaké typy aktivit (červená = důležité, žlutá = provozní záležitosti, zelená = soukromé, atd.) vás daný den čekají.

Barvu vyberete v číselníku Kategorie (pokud barvy ještě nemáte nastaveny, klikněte zde na nápovědu, jak to provést).

zalozeni07_orez.png

 

Vazba na Kontaktní osobu a Klienta už se automaticky předvyplnila (aktivita se totiž zakládala z detailu Kontaktní osoby, proto se propojení samo vytvořilo). Vytvořenou aktivitu najdete v Historii Klienta Porost a zároveň i Kontaktní osoby Ivana Palmová.

zalozeni08_orez.png

 

Do RAYNETu můžete evidovat i soukromé aktivity, např. besídka dětí, lékař, koncert atd. Slouží k tomu zatržítko Soukromá aktivita. Zatržením soukromé aktivity políčka pro vybrání Kontaktní osoby a Klienta zmizí (aktivita je dále viditelná pro ostatní uživatele. Zneviditelnění aktivity je možné udělat pomocí Bezpečnostní úrovně).

zalozeni09_orez.png

 

Každou aktivitu můžete zařadit do Bezpečnostní úrovně už při jejím zakládání (více o bezpečnostních úrovních najdete zde). Bezpečnostní úroveň vyberete kliknutím na ikonu zámku.

zalozeni10_orez.png

Používá technologie Zendesk