Co to je Lead a jeho založení

Lead je pro CRM systém záznam osoby nebo firmy, který zatím nelze jednoznačně nebo přesně zařadit. Nevíte, co se z něho může vyklubat (proto má ikonu vajíčka :)), jde o "studený" kontakt nebo o kontakt z veletrhu apod. Jakmile se vám podaří kontakt rozkomunikovat, můžete jej převést na Klienta, Kontaktní osobu nebo Obchodní případ.

K záznamu Leadu přidáte pouze Aktivity – nikoliv další osoby nebo obchodní dokumenty (obchodní případy, nabídky, objednávky).

Pokud chcete s Leadem pracovat jako s Klientem, Kontaktní osobou nebo Obchodním případem, je třeba jej na některý z těchto typů záznamů převést. Více se dozvíte v nápovědě o Převedení leadu. 

Lead může automaticky vzniknout přeposláním e-mailu přes E-mailovou asistentku nebo vyplněním webového formuláře (v případě, že je vytvořena integrace mezi CRM a webovým formulářem).

Založení Leadu

Pro ruční založení záznamu klikněte v menu Adresář na položku Leady

zalozeni-new-800px.png

 

V seznamovém pohledu Leadů klikněte na tlačítko Nový.

zalozeni2-new-800px.png 

Vyplňte údaje, které znáte a záznam uložte. Hotovo :) Lead je vytvořený.

 lead.png

  

Hromadný import Leadů

Pokud máte připravený seznam kontaktů např. v xls, můžete jej hromadně naimportovat pomocí importní šablony Leadů. Šablonu si stáhnete z Nastavení (import může udělat pouze administrátor).

Více informací k importu leadů se dočtete zde.

Používá technologie Zendesk