Práce v editoru automatizace
Kliknutím na zvolenou šablonu nebo založením nové automatizace se dostanete do Editoru automatizace, kde je možné změnit název, vlastníka a popis automatizace. Ten je omezen maximálním počtem 1000 znaků.
V prvním kroku je potřeba nastavit Spouštěč, který definuje, co automatizaci spustí. V našem případě je to Vytvoření nového Leadu. Z rozšířeného nastavení si můžete vybrat jednu z možností např. že automatizaci mohou vyvolat jen vybraní uživatelé (tzv. iniciátoři).
V podmínce (druhém kroku) zvolíte, jaké podmínky musí Lead splňovat, aby se mohl Úkol vytvořit. V našem případě se Úkol založí pokud je u Leadu Zdroj kontaktu "doporučení" nebo má "vysokou prioritu".
- U předvyplněné první podmínky, kde je uveden “Zdroj kontaktu” je potřeba upravit logický operátor na je a vybrat hodnotu “doporučení”.
- Poté přidejte druhou podmínku pomocí tlačítka + NEBO (OR). Vyberte ze seznamu polí “Priorita” a u ní logický operátor je a hodnotu “Vysoká”.
Takto nastavené podmínky znamenají, že musí být splněna alespoň jedna z nich, aby se nový Úkol z Leadu mohl vytvořit.
Poté následuje akce (třetí krok) » vytvoření nového Úkolu. Zde jsou některé hodnoty předvyplněny.
U nového Úkolu si do jednotlivých polí můžeme vybírat hodnoty z číselníku (např. priorita, deadline a jeho čas, datum od a čas nebo délka trvání) nebo je vepsat ručně. Úkol obsahuje stejné názvy polí jaká jsou u běžného vytváření Úkolu v raynetu.
Dále můžeme přidávat hodnoty (proměnné i funkce) přes tlačítko Výběr hodnot z předchozích kroků, které se týkaly vytvoření Leadu.
Do šablony si můžete vložit předvyplněné hodnoty.
V Předmětu Úkolu je proměnná “Předmět”, která předvyplní název vytvořeného Leadu.
U zadavatele a řešitele Úkolu je předvyplněna proměnná “Vlastník”, který Lead vytvořil.
Bezpečnostní úroveň obsahuje funkci “Bezpečnostní úroveň dle vlastníka”. Tato funkce se předvyplní, ať už bude bezpečnostní úroveň Vlastníka jakákoliv.
Pozn.: Vlastník totiž může mít nastavenou jinou než Sdílenou bezpečnostní úroveň při vytváření Úkolu.
V dalších polích např. u Leadu se do kontextu k Úkolu propíše proměnná “Lead” z 1. kroku (spouštěče).
Úkol je možné si rozšířit o další pole např. přidáním kategorie nebo štítku.
Po uložení všech kroků si můžete spustit bezplatný test automatizace, abyste si ověřili, že jednotlivé kroky se chovají podle očekávání. Test je možné přeskočit a rovnou přejít na ostré spuštění.
U testu je potřeba vybrat iniciátora automatizace, který vyvolá spuštění testu.
Jakmile je test spuštěn, systém čeká na vyvolání spouštěče z kroku 1, který spustí automatizaci.
Po spuštění automatizace se nad 1. krokem zobrazí uživatelská hláška, která informuje o tom, že pokud chcete v automatizaci cokoliv změnit, musíte ji nejdříve vypnout, provést změnu a pak ji znovu zapnout.
Test je potřeba dokončit vytvořením nového Leadu, který splňuje zadané podmínky. Musí tedy být buď ze zdroje doporučení nebo mít vysokou prioritu. Informaci o tom, že se automatizace vykonala a test prošel, zjistíte v Přehledu automatizací, kde se na řádku dané automatizace objeví zelený štítek Test proběhl úspěšně.
Kliknutím na automatizaci se vrátíte zpět do editoru, kde se zobrazí výsledky jednotlivých kroků. Pokud potřebujete test zopakovat, klikněte na tlačítko Vyčistit test.
V Historií spuštění naleznete podrobný průběh automatizace nebo-li log průběhu.